KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 12121433
nr 1212 1433
Curt Viberg
(1908-1969), Sverige
Blandteknik, Signerad Curt Viberg Gotland. Mixed media olja och akvarell på kartong, 17,5x24 cm
Curt Viberg, född 1908 i Stockholm, död 1969, svensk målare.
Utrop:
500 kr
måndag 22 oktober 2018
kl 18:54:56